Pár tipů, jak si vychutnat Pineau des Charentes "PINTHIERS" od výrobce "NAUD".

Francouzský výrobce "NAUD" je u nás známý především dovozem rumů, koňaků, ale i vodky a ginu - tedy nabídka desilátů z této společnosti je poměrné vysoká. Viz portfolio níže:

Cognac VS, Cognac VSOP, Cognac XO, EXTRA Cognac, Distilled Gin, Pot still vodka, Ron Panama, Hidden Loot Original, Hidden Loot Dark Reserve

               

           

My se však zaměřili na něco zcela jiného! Jakožto prodejci likérových vín nás samozřejmě zajímá jejich Pineau des Charentes a to v bílé a červené variantě: "Pinthiers OR Reserve 5yo" a "Pinthiers RUBIS 5yo Reserve". Dle našeho názoru se jedná se o jedno z těch lepších Pineau - obě jsou krásně komplexní a hodí se jak k samotnému popíjení, tak i k vybraným pokrmům. Zajímá vás, k jakému jídlu se dá Pineau des Charentes "Pinthiers" párovat? Níže vám přinášíme gurmánské tipy od syna majitele - Pierra Nauda.

Gurmánské tipy Pierra NAUDA

Pineau des Charentes je v regionu Charente tradičním letním aperitivem. Skvěle se hodí k proslulému cukrovému melounu "Kantalupe" a sušené šunce. Málokdo ví, že Pineau des Charentes se skvěle hodí také k dlouhému seznamu slaných a tučných jídel a pokrmů. Vyzkoušejte pětiletý "Pinthiers Or" k foie gras, hřebenatkám, zapékaným pokrmům z bílého masa a sýrům s modrou plísní. Jako dezertní víno se skvěle hodí k jablečnému koláči, pošírované hrušce nebo broskvi Melba a dalším ovocným dezertům. Pokud jste spíše na červené ovoce, párujte Pinthiers Rubis 5 let se smaženým foie gras nebo ovčím sýrem s třešňovým džemem. Chcete-li sladší nádech, podávejte ho na jahodovém koláči, bohatém čokoládovém dortu nebo ovocnému koláči s drobenkou.

Dobrou chuť!

Pierre NAUD