Miles Madeira Wine

Společnost Miles Madeira, která byla založena v roce 1814 na ostrově Madeira, byla původně známá pod názvem Rutherford and Grant a jedná se o jednu z nejstarších a nejuznávanějších značek madeirského vína na světě.

V roce 1856 opustil Henry Price Miles (ještě jako nemluvně) se svou matkou Wales  a dorazil na Madeiru. Od dvanácti let pracoval jako učeň pod vedením Jamese Rutherforda a získal tak bohaté zkušenosti s obchodováním s madeirskými víny.

V roce 1872 Rutherfordovi odjeli do Londýna (kvůli fyloxéře - což je mšička révokaz, která zdecimovala většinu madeirských vinic) a v Old Trinity House ve Waterlane začali podnikat s dovozem vína. To přimělo Milese, aby podnik a jeho zásoby koupil.

Později Henry Price Miles uzavřel s Rutherfordem džentlmenskou dohodu, podle níž veškerá Madeira, kterou prodá ve Spojeném království, Skandinávii nebo Rusku, bude nakupována prostřednictvím společnosti H. P. Miles and Co. Tato dohoda byla dodržována a plněna až do doby, kdy Rutherfordovi svou firmu prodali: Rutherfords, Osborne and Perkins společnosti Martini Rossi v 60. letech 20. století.

       

Vedle výroby vína založil H. P. Miles v roce 1872 první madeirský pivovar s názvem "Atlantic Brewery". Právě prostřednictvím těchto dvou společností vytvořili Henry Price a jeho dva synové, Henry Alfred a Charles Vaughan, odkaz Milesů na ostrově.

Po skončení druhé světové války se podmínky v obchodu s vínem staly velmi obtížnými, a tak syn Henryho Alfreda Milese, Cecil Miles, vyjednal vstup společnosti H. P. Miles and Co. do Madeirské vinařské asociace.

Miles Madeira se stala synonymem vynikajícího madeirského vína a jednou z nejznámějších a nejuznávanějších značek na světě.